Central Technologies CT1008CSF-332J
Inductor RF Wirewound 3.3uH 5% 7.9MHz 22Q-Factor Ceramic 0.29A 3.4Ohm DCR 1008 T/R
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CT1008CSF-332J.
IHS
Datasheet1 page13 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CT1008CSF-332J provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 3.3uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
FIXED IND 3.3UH 3.4 OHM SMD