Central Technologies CT0805CSF-271J
Inductor RF Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 48Q-Factor Ceramic 0.35A 1Ohm DCR 0805 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Central Technologies CT0805CSF-271J.
IHS
Datasheet1 page17 years ago
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Central Technologies CT0805CSF-271J provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
FIXED IND 270NH 1 OHM SMD