Cal-Chip Electronics FBH201209T-601Y-S
0805 Ferrite Bead High Current 600R 25%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cal-Chip Electronics FBH201209T-601Y-S.
IHS
Datasheet7 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
-3.12%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-12-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Cal-Chip Electronics FBH201209T-601Y-S provided by its distributors.
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Ferrite Chip, 1 Function(s), 2A, 2 Pin(s)