Cal-Chip Electronics FBH201209T-600Y-S
Ferrite Bead 60 Ohm 0805 1LN
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cal-Chip Electronics FBH201209T-600Y-S.
IHS
Datasheet7 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-12-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Cal-Chip Electronics FBH201209T-600Y-S provided by its distributors.
FERRITE BEAD 60 OHM 0805 1LN
Ferrite Chip, 1 Function(s), 3A, 2 Pin(s)
FB HI 0805 60 OHM 3A .04DC