Cal-Chip Electronics FBH100505T-600Y-S-H
Ferrite Bead 60 Ohm 0402 1LN
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cal-Chip Electronics FBH100505T-600Y-S-H.
IHS
Datasheet7 pages2 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2022-01-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descriptions
Descriptions of Cal-Chip Electronics FBH100505T-600Y-S-H provided by its distributors.
FERRITE BEAD 60 OHM 0402 1LN
Ferrite Chip, 1 Function(s), 2.5A, 2 Pin(s)
FB HI 0402 60 OHM 2.5A .07DC