Bourns SRU2009-1R0Y
Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 100KHz 7Q-Factor Ferrite 1.45A 0.11Ohm DCR T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns SRU2009-1R0Y.
IHS
Datasheet3 pages7 years ago
Electro Sonic
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
-19.23%