Bourns SRN8040TA-680M
Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1MHz 12Q-Factor Ferrite 1.65A (8 X 8 X 3.7mm) T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns SRN8040TA-680M.
Farnell
Datasheet4 pages6 years ago
Burklin Elektronik
3 month trend:
+9.27%
CAD Models
Download Bourns SRN8040TA-680M symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Related Parts
Inductor Power Wirewound 68uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.33A 0.21Ohm DCR RDL Bag
Ind Power 68uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.36A RDL