Bourns CR1206-FX-4992E
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 49900ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.comCR1206-FX-4992E25,0001Bulk
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns CR1206-FX-4992E.
IHS
Datasheet5 pages19 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
LTB Date2006-10-31
Descriptions
Descriptions of Bourns CR1206-FX-4992E provided by its distributors.