Bourns CAY10-150J4LF
4 ±5% 15Ω 62.5mW ±200ppm/℃ 0402x4 Resistor Networks, Arrays ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns CAY10-150J4LF.
IHS
Datasheet4 pages5 years ago
Electro Sonic
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.12%
CAD Models
Download Bourns CAY10-150J4LF symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2006-11-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
PanasonicEXB-28V150JX
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 15ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0804
Yageo GroupYC124-JR-0715RL
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Yageo GroupTC124-JR-0715RL
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 15ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0408
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±250ppm/C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Concave SMD T/R
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD T/R
Res Thick Film Array 15 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Bourns CAY10-150J4LF provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 15ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0804
0804Convex Long Side Terminals ARRAY/NETWORK RESISTOR CAY10 0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm 125mW 15Ohm ±250ppm/C
CAY10 CONVEX CHIP RESISTOR ARRAY,15R
Resarray 4X0402 15R 5% 63Mw Convex /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CAY10-150J4LF
15¦¸ ¡À5% ¡À250ppm/¡æ 62.5mW 0804 2mm*1mm*450¦Ìm