Bourns 4416P-1-102
8 ±2% 1kΩ 160mW ±100ppm/℃ SOIC-16-300mil Resistor Networks, Arrays ROHS
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns 4416P-1-102.
Electro Sonic
Datasheet2 pages14 years ago
Descriptions
Descriptions of Bourns 4416P-1-102 provided by its distributors.
Resistors Network-Thick Film Sm Wide Body |Bourns, Inc. 4416P-1-102
RES NET ISOLATED 1.0K OHM 16-SMD