Bourns 3329H-1-205
Single-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 RND 2MOHMS 10% 0.5WATTS
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns 3329H-1-205.
Master Electronics
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet3 pages1 year ago
Arrow Electronics
Descriptions
Descriptions of Bourns 3329H-1-205 provided by its distributors.
Trimmer - 1/4 Rd St Cermet Rohs Compliant: No
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN TOP
TRIMMER - 1/4 RD ST CERMETTUBETUBE PACKAGING
TRIMPOT 2.0M OHM 1/4" RD CER ST