Bel Fuse XRCM60-24DQFK
DC-DC Regulated Power Supply Module
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Sager ElectronicsXRCM60-24DQFK01
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bel Fuse XRCM60-24DQFK.
IHS
Datasheet17 pages3 years ago
Sager Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-11-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Bel Fuse XRCM60-24DQFK provided by its distributors.
Bel POWER SUPPLY;XRCM60-24DQFK;DC-DC;IN 16.8to137.5V;OUT 24V;2.5A;60W;172x50x32mm;CONVECTION COOLING;PLUGGABLE CONNECTORS;
DC to DC Converter 1-OUT 24V 2.5A 60W