Bel Fuse XRCM60-15DQF
Bel Power Supply; XRCM60-15DQF; Dc-dc; in 16.8TO137.5V; Out 15V; 4A; 60W; 172X50X32MM; Convection Cooling;
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Sager ElectronicsXRCM60-15DQF01
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bel Fuse XRCM60-15DQF.
IHS
Datasheet17 pages3 years ago
Sager Electronics
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2021-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Descriptions
Descriptions of Bel Fuse XRCM60-15DQF provided by its distributors.
DC-DC Regulated Power Supply Module
DC to DC Converter 1-OUT 15V 4A 15W