Bel Fuse HB24-1.2-AG
Linear Power Supply, 1 Output, 29 W, 24 V, 1.2 A, 87 VAC to 264 VAC, Linear Series
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bel Fuse HB24-1.2-AG.
IHS
Datasheet10 pages3 years ago
Sager Electronics
Factory Futures
Farnell
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-11.82%
Supply Chain
Country of OriginIndia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TDK-LambdaDSP30-24/277A
Power Supply; AC-DC; 30W30W90304VACACDC; DIN Rail; Input 115277VAC; 24V 1.25A; 30W
TDK-LambdaDRB100-24-1
Ac-Dc, Din Rail, Input 115/230Vac, Output 24V 4.2A, 100W Rohs Compliant: Yes
XP PowerVCS100US12
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W
XP PowerVCS100US24
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, 1 Outputs, 100 W, 24 VDC, 4.17 A
XP PowerVCS100US15
Power Supply; AC-DC; 24V@2.5A; 85-264V In; Enclosed; DIN Rail Mount; S8VK-C Series
Descriptions
Descriptions of Bel Fuse HB24-1.2-AG provided by its distributors.
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 28.8W, Hybrid
AC to DC Power Supply, 87 to 264V AC, 24V DC, 29W, 1.2A, Chassis
POWER SUPPLY, INTERNATIONAL LINEARS, 24V@1.2A, ROHS COMPLIANT
Power Supply Rohs Compliant: Yes |Bel Fuse HB24-1.2-AG
BEL POWER SOLUTIONS INC , 100 ¡ú 264V , 24V 1.2A, 1
AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 1.2A 29W Case B
BEL POWER SOLUTIONS INC HB24-1.2-AG 线性电源
LINEAR POWER SUPPLIES 24V 1.2A;