Bel Fuse 0ALBBK125-BB
800V-RATED Fuse For Ev/hev/ess Applications | 125A | Stud Mount With Offset Blade
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bel Fuse 0ALBBK125-BB.
IHS
Datasheet3 pages3 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
-16.67%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2023-08-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Bel Fuse 0ALBBK125-BB provided by its distributors.
Electric Fuse, 125A, 800VDC, 50000A (IR), Inline/holder
800V-RATED FUSE FOR EVHEVESS A
STUD FUSE 800VDC 0ALB 125A