API Delevan S1008R-561F
General Purpose Inductor, 0.56uH, 1%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for API Delevan S1008R-561F.
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1998-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of API Delevan S1008R-561F provided by its distributors.
S1008R Series 56 uH ±1 % Tolerance 790 mA Surface Mount Shielded RF Inductor