API Delevan 1210R-047M
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 20%, 1 Element, Phenolic-Core, SMD, 1210
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for API Delevan 1210R-047M.
IHS
Datasheet1 page0 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD Models
Download API Delevan 1210R-047M symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1994-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of API Delevan 1210R-047M provided by its distributors.
INDUCTOR, RF, IND 0.0047UH, TOL +/-20%,CUR 1562MA, SMT, CASE 1210,DCR 0.05 OHMS
FIXED IND 4.7NH 1.562A 50MOHM SM