APEM QS121XXHW110
Single Color LED, High Brightness White, Clear, 14mm
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM QS121XXHW110.
IHS
Datasheet4 pages11 years ago
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2012-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM QS121XXHW110 provided by its distributors.
LED INDICATOR 12MM PLASTIC SNAP-IN PANEL MOUNT FIXED HYPER WHITE 110VAC SOLDER
Led Panel Mount Indicator, Snap-In, White, 12 Mm, 110 Vac, 6 Ma, 2.5 Cd, Not Rated Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. QS121XXHW110
INDICATOR, LED PANEL MNT, 12MM, WHITE; LED Colour: White; Operating Voltage: 110VAC; Mounting Hole Dia: 12mm; Forward Current If: 6mA; Luminous Intensity: 2.5cd; IP / NEMA Rating: Not Rated; Product Range: QS Series; SVHC: No SV