APEM Q8R1CXXW220E
APEM Q8R1CXXW220E Optoelectronics > LED (Light Emitting) > 8MM LED
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q8R1CXXW220E.
IHS
Datasheet7 pages3 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q8R1CXXW220E provided by its distributors.
Single Color LED, White, Diffused
APEM Q8R1CXXW220E LED Indicator Light White 230V AC
LED Indicator 8mm Recessed 220VAC IP67
LED PNL IND WHITE DIFF 5MM SLDR