APEM Q8F1BXXHY24E
Led Indicator Sealed 8MM Flush Black Chrome Fixed Hyper Bright Yllw 24VDC Solder
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q8F1BXXHY24E.
Electro Sonic
Datasheet8 pages1 year ago
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Descriptions
Descriptions of APEM Q8F1BXXHY24E provided by its distributors.
Led Indicator 8Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8F1BXXHY24E
LED PNL IND YELLOW DIFF 9.40MM
8MM FLSH BLK CHRM HYP YLW 24VDC
APEM 8 mm Fixed Hyper Bright Yellow panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .