APEM Q22Y5SXXSG24E
Led Panel Indicator, Green, 22Mm, 24Vdc Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22Y5SXXSG24E
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q22Y5SXXSG24E.
IHS
Datasheet9 pages8 years ago
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-90.48%
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2018-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q22Y5SXXSG24E provided by its distributors.
Single Color LED, Super Bright Green, Diffused
APEM 22mm CHAMFERED STAINLESS STEEL INDICATOR SUPER BRIGHT GREEN 24VDC + WIRES SEALED
LED PNL IND GREEN 16.75MM LEADS