APEM Q22Y5SXXSG12E
Led Panel Indicator, Green, 22Mm, 12Vdc Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22Y5SXXSG12E
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q22Y5SXXSG12E.
IHS
Datasheet9 pages8 years ago
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2018-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q22Y5SXXSG12E provided by its distributors.
LED INDICATOR SEALED 22MM METAL CHAMFER SS FIXED GREEN 12VDC EPOXY WIRES
Single Color LED, Super Bright Green, Diffused
LED Panel Mount Indicators Supr Bright GRN LED 12VDC 22mm Stls Stl
APEM 22mm CHAMFERED STAINLESS STEEL INDICATOR SUPER BRIGHT GREEN 12VDC + WIRES SEALED
LED PANEL INDICATOR, GREEN, 22MM, 12VDC;
LED PNL IND GREEN 16.75MM LEADS