APEM Q22F5BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 70mcd Automotive 2-Pin
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q22F5BXXG24E.
IHS
Datasheet9 pages7 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2018-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q22F5BXXG24E provided by its distributors.
Led Indicator 22Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22F5BXXG24E
Single Color LED, Green, Diffused
LED Panel Mount Indicators LED INDICATOR 22MM
LED Panel Indicator Green Diffused 100
LED Indicator 22mm Flush 24VDC IP67
LED PNL IND GRN DIFF 16.75MM LDS
APEM 22 mm Fixed Green panel mount LED with Black Chrome Flush Bezel Rear Epoxy Wire Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .