APEM Q22F5AGXXSG220E
Single Color LED, Super Bright Green, Diffused
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q22F5AGXXSG220E.
IHS
Datasheet9 pages8 years ago
Newark
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-5.36%
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2018-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q22F5AGXXSG220E provided by its distributors.
APEM Q22F5AGXXSG220E Optoelectronics > LED (Light Emitting) > 22MM
LED Indicator 22mm Flush Anodized Bezel
LED PNL IND GREEN DIFF 18MM LDS
INDICATOR 220V 22MM FLUSH GREEN
Led Indicator, Panel, 22Mm, Green, 220V; Led Colour:Green; Operating Voltage:220Vac; Mounting Hole Dia:22Mm; Forward Current If:3Ma; Luminous Intensity:980Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Svhc:No Svhc Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22F5AGXXSG220E