APEM Q22F1AGXXSG12AE
Single Color LED, Super Bright Green, Diffused
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q22F1AGXXSG12AE.
IHS
Datasheet9 pages8 years ago
Newark
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q22F1AGXXSG12AE provided by its distributors.
APEM Q22F1AGXXSG12AE Optoelectronics > LED (Light Emitting) > 22MM
LED Indicator 22mm Flush Anodized Bezel
LED PNL IND GREEN DIFF 18MM SLDR
INDICATOR 12V 22MM FLUSH GREEN
Led Indicator, Panel, 22Mm, Green, 12V; Led Colour:Green; Operating Voltage:12V; Mounting Hole Dia:22Mm; Forward Current If:40Ma; Luminous Intensity:980Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Svhc:No Svhc (15 Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q22F1AGXXSG12AE