APEM Q16FP1BPXXG24E
APEM Q16FP1BPXXG24E Optoelectronics > LED (Light Emitting) > 16MM
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q16FP1BPXXG24E.
IHS
Datasheet8 pages7 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Descriptions
Descriptions of APEM Q16FP1BPXXG24E provided by its distributors.
Led Indicator 16Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16FP1BPXXG24E
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 16mm Flush Plastic 24VDC I
LED PNL IND GREEN DIFF 10MM SLDR