APEM Q16F5BXXHG12E3K6
Led Panel Indicator, Green, 16Mm, 12Vdc Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16F5BXXHG12E-3K6
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q16F5BXXHG12E3K6.
IHS
Datasheet8 pages6 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2015-12-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q16F5BXXHG12E3K6 provided by its distributors.
LED Indicator 16mm panel mounting 12VDC hyper bright green LED with arrow legend
Single Color LED, Hyper Bright Green, Diffused
APEM LED, 12V , 20mA, IP67, 16mm
LED PNL IND GRN DIFF 18.30MM LDS