APEM Q14P1CXXHY24E
Led Indicator Sealed 14MM Prominent Bright Chrome Fixed Hyper Yllw 24VDC Solder
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q14P1CXXHY24E.
Newark
Datasheet4 pages10 years ago
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
-41.67%
Descriptions
Descriptions of APEM Q14P1CXXHY24E provided by its distributors.
Led Indicator 14Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1CXXHY24E
LED INDICATOR;14MM;PROMINENT;Chrome; Hyper Yellow;24VDC;IP67
LED PNL IND YELLOW DIFF QUK CON
14MM PRMNT CHRM HYPR YLW 24VDC
LED INDICATOR, PANEL, 14MM, YELLOW, 24V; LED Colour: Yellow; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 14mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 1.3cd; IP / NEMA Rating: IP67; Available until stocks are exhausted