APEM Q14F5BXXHY24E
LED PANEL INDICATOR, YELLOW, 14MM, 24VDC; Available until stocks are exhausted
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q14F5BXXHY24E.
Descriptions
Descriptions of APEM Q14F5BXXHY24E provided by its distributors.
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH BLACK CHROME FIXED HB YELLOW 24VDC EPOXY WIRES
Led Panel Indicator, 14Mm, Yel, 24Vdc; Led Color:Yellow; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:250Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q14 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F5BXXHY24E