APEM Q14F5BXXHY12E
Q14 Round with Flat Top LED Yellow LED Panel Indicator 12V 20mA 250mcd 250mcd
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q14F5BXXHY12E.
Farnell
Datasheet7 pages6 years ago
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Descriptions
Descriptions of APEM Q14F5BXXHY12E provided by its distributors.
LED INDICATOR SEALED 14MM FLUSH BLACK CHROME FIXED HB YELLOW 12VDC EPOXY WIRES
Led Panel Indicator, 14Mm, Yel, 12Vdc; Led Color:Yellow; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:250Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q14 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F5BXXHY12E