APEM Q12P1BXXSG220E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 4200mcd 2-Pin
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q12P1BXXSG220E.
IHS
Datasheet7 pages3 years ago
Master Electronics
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-1.01%
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q12P1BXXSG220E provided by its distributors.
Single Color LED, Super Bright Green, Water Clear
Led Indicator 12Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12P1BXXSG220E
LED Indicator 12mm Prominent 220VAC IP67
LED PNL IND GREEN CLEAR 8MM SLDR