APEM Q12P1BXXR220E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 350mcd 2-Pin
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q12P1BXXR220E.
IHS
Datasheet7 pages3 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q12P1BXXR220E provided by its distributors.
Single Color LED, High Efficiency Red, Diffused
APEM Q12P1BXXR220E Optoelectronics > LED (Light Emitting) > 12MM
Led Indicator 12Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12P1BXXR220E
LED Indicator 12mm Prominent Red 220VAC IP67