APEM Q12-7P5BXXHR12E
Led Indicator Sealed 12.7MM Prominent Black Bezel Fixed Hyper Red 12VDC Wire
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q12-7P5BXXHR12E.
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2020-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q12-7P5BXXHR12E provided by its distributors.
LED PNL INDCTR1/2 IN 12VDC HYPR REDRAISDBLK BZLIP67
Led Panel Indicator, 12.7Mm, Red, 12Vdc; Led Color:Red; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:12.7Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:-; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q12-7 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12-7P5BXXHR12E
LED INDICATOR 12.7MM PROMINENT B
LED PNL IND RED DIFF 8MM LEADS
APEM Prominent Mount 12 VDC Hyper Bright Red half inch panel Mount Fixed Light LED indicator with Black Bezel and Rear epoxy Wires Terminals This item is IP67 .