APEM Q12-7P5BXXHG12E
Led Indicator; Sealed; 12.7MM; Prominent; Black Bezel; Fixed; Hyper Green; 12VDC; Wire
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q12-7P5BXXHG12E.
IHS
Datasheet7 pages3 years ago
Datasheet7 pages5 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Introduction Date2020-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q12-7P5BXXHG12E provided by its distributors.
LED PNL INDCTR1/2 IN 12VDC HYPR GRNRAISDBLK BZLIP67
LED INDICATOR 12.7MM PROMINENT B
LED PNL IND GREEN DIFF 8MM LEADS
APEM Prominent Mount 12 VDC Hyper Bright Green half inch panel Mount Fixed Light LED indicator with Black Bezel and Rear epoxy Wires Terminals This item is IP67 .
Led Panel Indicator, 12.7Mm, Grn, 12Vdc; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:12.7Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:-; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q12-7 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12-7P5BXXHG12E