APEM Q12-7P1CXXHG12E
Led Indicator; Sealed; 12.7MM; Prominent; Bright Chrome; Fixed; Hyper Green; 12VDC
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q12-7P1CXXHG12E.
Introduction Date2020-09-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q12-7P1CXXHG12E provided by its distributors.
LED PNL INDCTR1/2 IN 12VDC HYPR GRNRAISDCHR BZLIP67
LED INDICATOR 12.7MM PROMINENT H
LED PNL IND GREEN DIFF 8MM SLDR
APEM Prominent Mount 12 VDC Hyper Bright Green half inch panel Mount Fixed Light LED indicator with Bright Chrome Bezel and Solder Lug Fastons Terminals This item is IP67 .
Led Panel Indicator, 12.7Mm, Grn, 12Vdc; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:12.7Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:-; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q12-7 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12-7P1CXXHG12E