APEM Q12-7F5BXXHG12E
Led Indicator, Sealed, Flush, Black Bezel, Fixed, Hyper Green, 12VDC, Wire
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for APEM Q12-7F5BXXHG12E.
IHS
Datasheet7 pages3 years ago
Datasheet7 pages5 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2018-09-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of APEM Q12-7F5BXXHG12E provided by its distributors.
Single Color LED, Hyper Bright Green, Diffused
LED PNL INDCTR1/2 IN 12VDC HYPR GRNFLSHBLK BZLIP67
LED INDICATOR 12.7MM FLUSH BLACK
LED PNL IND GREEN DIFF 8MM LEADS
发光二极管面板指示灯, 12.7MM, 绿色, 12VDC;
Led Panel Indicator, 12.7Mm, Grn, 12Vdc; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:12.7Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:1.56Cd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q12-7 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q12-7F5BXXHG12E