Ampleon CLF1G0060S-10U
RF Power Transistor, DC- 6 GHz, 10 W, 17.7 dB, 50 V, GaN
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0060S-10U.
IHS
Datasheet18 pages14 years ago
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0060S-10U provided by its distributors.
Trans JFET N-CH 150V 2-Pin CDFM Bulk
RF FET HEMT 150V 14.5DB SOT1227B
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT1227B