Ampleon CLF1G0060-30U
RF Power Transistor, DC-6.0 GHz, 30 W, 15.6 dB, 50 V, GaN
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0060-30U.
IHS
Datasheet19 pages14 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0060-30U provided by its distributors.
Trans FET N-CH 150V GaN HEMT 3-Pin CDFM Bulk
RF FET HEMT 150V 13DB SOT1227A