Ampleon CLF1G0060-10
RF Power Transistor, DC to 6 GHz, 10 W, 16.8 dB, 50 V, SOT1227A, GaN
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0060-10.
IHS
Datasheet18 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
-78.38%
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0060-10 provided by its distributors.