Ampleon CLF1G0035S-50,112
RF Power Transistor, 0.5 to 3.5 GHz, 50 W, 12 dB, 50 V, SOT467B, GaN
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0035S-50,112.
IHS
Datasheet19 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0035S-50,112 provided by its distributors.
Trans FET N-CH 150V GaN HEMT 3-Pin SOT-467B Bulk
RF FET HEMT 150V 11.5DB SOT467B
RF MOSFET GAN HEMT 50V SOT467B