Ampleon CLF1G0035S-100PU
RF Power Transistor, DC- 3.5 GHz, 100 W, 12.8 dB, 50 V, GaN
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0035S-100PU.
IHS
Datasheet13 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0035S-100PU provided by its distributors.
Trans JFET N-CH 150V 4-Pin CDFM Bulk
RF FET HEMT 150V 14DB SOT1228B