Ampleon CLF1G0035S-100,112
RF Power Transistor, DC- 3.5 GHz, 100 W, 12 dB, 50 V, GaN
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0035S-100,112.
IHS
Datasheet20 pages14 years ago
RFMW
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0035S-100,112 provided by its distributors.
Trans RF FET N-CH 150V 3-Pin SOT-467B Bulk
RF MOSFET HEMT 50V LDMOST