Ampleon CLF1G0035S-100
RF Power Transistor, DC to 3.5 GHz, 100 W, 13.9 dB, 50 V, SOT467B, GaN
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
RFMWCLF1G0035S-10001Bulk
22h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0035S-100.
IHS
Datasheet20 pages14 years ago
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0035S-100 provided by its distributors.
Trans JFET N-CH 150V GaN HEMT 3-Pin SOT-467B