Ampleon CLF1G0035-50
RF Power Transistor, DC to 3.5 GHz, 50 W, 12 dB, 50 V, SOT467C, GaN
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0035-50.
IHS
Datasheet19 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+107%
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0035-50 provided by its distributors.
Trans JFET N-CH 150V GaN HEMT 3-Pin SOT-467C
CLF1G0035-50 - 50W BROADBAND RF
IC REG LINEAR 2.8V 300MA TSOT5