Ampleon CLF1G0035-100P
RF Power Transistor, DC to 3.5 GHz, 100 W, 14.4 dB, 50 V, SOT1228A, GaN
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0035-100P.
IHS
Datasheet16 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0035-100P provided by its distributors.