Ampleon CLF1G0035-100
RF Power Transistor, DC- 3.5 GHz, 100 W, 12 dB, 50 V, SOT467C, GaN
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
RFMWCLF1G0035-10031Bulk
7h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon CLF1G0035-100.
IHS
Datasheet20 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Ampleon CLF1G0035-100 provided by its distributors.
Trans JFET N-CH 150V GaN HEMT 3-Pin SOT-467C