Ampleon BLS6G2933S-130,112
RF Power Transistor, 2.9 to 3.3 GHz, 130 W, 12.5 dB, 32 V, LDMOS, SOT-922-1
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLS6G2933S-130,112.
IHS
Datasheet12 pages16 years ago
Inventory History
3 month trend:
-7.89%
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLS6G2933S-130,112 provided by its distributors.
RF FET LDMOS 60V 12.5DB SOT9221
RF MOSFET LDMOS 32V CDFM2