Ampleon BLS6G2731S-120,112
RF Power Transistor, 2.7 to 3.1 GHz, 120 W, 13.5 dB, 32 V, LDMOS, SOT-502B
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLS6G2731S-120,112.
IHS
Datasheet13 pages17 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLS6G2731S-120,112 provided by its distributors.
RF FET LDMOS 60V 13.5DB SOT502B
RF MOSFET LDMOS 32V SOT502B