Ampleon BLP9H10-30GZ
RF Power Transistor, 0.616 to 0.96 GHz, 30 W, 19 dB, 50 V, SOT1483-1, LDMOS
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLP9H10-30GZ.
IHS
Datasheet15 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
+16.43%
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLP9H10-30GZ provided by its distributors.