Ampleon BLP15M9S70Z
RF Power Transistor, 0 to 1.5 GHz, 70 W, 17.8 dB, 32 V, SOT1482-1, LDMOS
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Ampleon BLP15M9S70Z.
IHS
Datasheet12 pages14 years ago
Inventory History
3 month trend:
-12.95%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Descriptions
Descriptions of Ampleon BLP15M9S70Z provided by its distributors.
Trans RF MOSFET N-CH 65V 3-Pin TO-270 T/R
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1482-1
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD